• İptal ve İade Koşulları

Emre Optik

 

İade işlemleri

Firmamız, iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Neden belirterek, ambalajı bozulmamış,   kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünleri teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz. 

İade için ürünü fatura üzerindeki adrese veya internet sitemizde belirtilen adresimize, kutu içerisine faturanın bir nüshasını ve yapılacak olan işlemin detaylarını belirten bir not yazıp iletmeniz yeterli olacaktır.Hatalı veya ayıplı ürün dışındaki gönderimlerde kargo ücreti müşterilerimiz tarafından karşılanmaktadır.

İade tutarı kredi kartı ile ödeme yapmışsanız kredi kartınıza, havale ile ödeme yapmışsanız, tutar hesabınıza iade edilecektir.

Ürün Değişimi

Ürün değişimi stoklarımızda mevcut olan ürünlerin tümü için geçerlidir. Değişim talebi süresi 30 gündür.

Ürün değişimi için alınan ürünün hiç kullanılmamış ( prova hariç ) olması gerekmektedir. 

Site üzerinden alınan ürünler satış noktalarında ve mağazalarda değiştirilemez.

Değişim için ürünü fatura üzerindeki adrese veya internet sitemizde belirtilen adresimize, kutu içerisine  numara değişimi, renk değişimi veya farklı yeni bir ürün ile değişim talebinizi belirten bir not yazarak iletmeniz yeterli olacaktır.Hatalı veya ayıplı ürün dışındaki gönderimlerde kargo ücreti müşterilerimiz tarafından karşılanmaktadır. 

Yeni istemiş olduğunuz ürün eski almış olduğunuz üründen daha yüksek fiyatta ise; göndermiş olduğunuz ürün bizlere ulaştığında arkadaşlarımız sizleri arayarak fiyat farkı ödemesi için sizleri yönlendiriyor olacaktır. Yeni istemiş olduğunuz ürün daha düşük fiyatta ise iadesi kartınıza veya hesabınıza yapılacaktır.

 

Hatalı veya ayıplı ürün dışındaki gönderimlerde kargo ücreti müşterilerimiz tarafından karşılanmaktadır.

 

 

AŞAĞIDAKİ NEDENLERDEN MEYDANA GELEN PROBLEMLERDE ÜRÜN GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALMAKTA, İADE VE DEGİŞİM KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Gözlüğünüzü ,

Tek elle takıp çıkartmayınız.

Kozmetik ürün,aseton,alkol ve tozdan uzak tutunuz.

Camları sert bir yüzeye temas edecek şekilde ters bırakmayınız.

Otomobilin ön panelinde veya plajda kum ve beton üzerinde direkt güneş ve ısıya maruz kalacak şekilde bırakmayınız.

Zararlı güneş ışınlarını filtre eden UV korumalı güneş gözlüklerini yapay ışıklandırmalı ortamlarda ve gece araç kullanırken takmayınız.

Gözlüğünüzle denize girmeyiniz,  saçlarınızı toplamak  için başınızın üstüne koymayınız.

Çarpma ve / veya darbelere karşı korununuz.Çarpma ve / veya darbe sonucu çizilen veya kırılan güneş camları ve çerçeveleri garanti kapmasına girmez.

Koruyucu ve özel üretim gözlük kullanmayı gerektiren işlerde (kaynak , atölye , kimya lab.çalışmaları vb) kullanmayınız.

Yumuşak bez veya kağıt mendille temizleyiniz.Hassas organik camları silmeden önce,tozdan arındırmak için su ile yıkayınız.

Aşırı terleme ve asitli cilt salgısının aşındırıcı tesirine karşı ılık su ile yıkayınız.

Çanta ve cebinizde sıkışmaya karşı,kılıfsız taşımayınız.

Onarım veya yedek parça gerektiğinde satıcı firma ya da ithalatçı firmaya başvurunuz.

Bu tanıtma ve kullanım  kılavuzu tüm modellerimiz için aynıdır.

Bu ürüne ait Bakanlıkça tespit ve ilan edilen kullanım ömrü  5(beş) yıldır.

Tüketici , garantiden doğan haklarının kullanılması ile ilgili olarak çıkabilecek uyuşmazlıklarda yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine başvurabilir.

 

GARANTİ ŞARTLARI

1.Garanti süresi , malın teslim tarihinden itibaren başlar ve (iki) yıldır.

2.Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı garanti kapsamındadır.

3. Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici , 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 11 inci Maddesinde yer alan ;

a-Sözleşmeden dönme ,

b-Satış bedelinden indirim  isteme,

c-Ücretsiz onarılmasını isteme

ç-Satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme, haklarından birini kullanabilir.

4.Tüketicinin bu haklardan ücretsiz onarım hakkını seçmesi durumunda satıcı;işçilik masrafı,değştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altındahiçbir ücret talep etmeksizin malın onarımını yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür.Tüketici ücretsiz onarım hakkını üretici veya ithalatçıya karşı da kullanabilir.Satıcı , üretici ve ithalatçı tüketicinin bu hakkını kullanmasından müteselsilen sorumludur.

5.Tüketicinin ücretsiz onarım hakkını halinde malın ;

.Garanti süresi içinde tekrar arızalanması ,

.Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,

.Tamiri mümkün olmadığının , yetkili servis istasyonu , satıcı , üretici veya ithalatçı tarafından bir raporla belirlenmesi durumlarında ; tüketici malın bedel iadesini , ayıp oranında bedel indirimini veya imkan varsa malın ayıpsız misli ile değiştirilmesini satıcıdan talep edebilir.Satıcı , tüketicinin talebini reddedemez.Bu talebin yerine getirilmemesi durumunda satıcı , üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur.

6.Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda , tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.Malın tamir süresi 20 iş gününü geçemez. Bu süre , garanti süresi içerisinde mala ilişkin arızanın yetkili servis istasyonunu veya satıcıya bildirimi tarihinde , garanti süresi dışında ise malın yetkili servis istasyonuna teslim tarihinden itibaren başlar. Malın arızasının10 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde üretici veya ithalatçı ; malın tamiri tamamlanıncaya kadar , benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

7.Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

8. Tüketici , garantiden doğan haklarının kullanılması ile ilgili olarak çıkabilecek uyuşmazlıklarda yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine başvurabilir.

9.Satıcı tarafından bu garanti belgesinin  verilmemesi durumunda , tüketici T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü'ne başvurulabilir.

 

Emre Optik